Dag 1: TIRANA – SHKODER
Bij aankomst op de internationale luchthaven “Mother Theresa” wordt u opgehaald door de gidsen van TravellingAlbania. Onze Multi-Avonturen Tour begint vanaf daar. We gaan naar de stad Shkodra, de belangrijkste in Noord-Albanië, met een geschiedenis van oude beschaving en cultuur. Het werd gevonden door de stam van Labeat aan het begin van het laatste millennium voor Christus.
In het begin stoppen we bij een traditioneel restaurant om traditionele Albanese gerechten te proeven.
We bezoeken het kasteel van Shkodra “Rozafa Castle” dat is gevestigd op een rotsachtige heuvel bij de ingang van de stad Shkodra. Dit kasteel werd gebruikt als een Illyrisch versterkte centrum. Het werd voor het eerst genoemd tijdens het bewind van koning Gent, die regeerde van 181 voor Christus tot 168 voor Christus.
Later zullen we verder gaan met een bezoek aan de kathedraal van Shkodra genaamd de Grote Kerk, omdat het gebouw destijds een van de grootste kerken in de Balkan was.
De nieuwe moskee – Ebu Bekr – die later wordt bezocht, is de grootste moskee in Albanië en een van de grootste in de Balkan. Het is vermeldenswaard dat een van de grootste waarden van Albanese mensen is co-existentie en religieuze tolerantie.
De klokkentoren van Shkodra is een ander bezienswaardigheid die het bezoeken waard is. Het werd gebouwd in de negentiende eeuw en is ook bekend in de geschiedenis als de Engelse klokkentoren met betrekking tot de periode van de middeleeuwse aristocratie. De Clock Tower, samen met het huis ernaast, werd gebouwd met de fondsen van de Engelse Lord Paget.
We zullen worden ondergebracht en dineren in een hotel in het centrum van de stad.
Tour Reviews
There are no reviews yet.
Leave a Review